Živé umění

Rekonstrukce bývalého kina Central na kulturní multifunkční sál

Aby SEFO beze zbytku naplnilo naši představu o muzeu 21. století, bezpodmínečně potřebuje svou vlastní scénu pro živé umění. Tou scénou bude Central – na aktivity Fóra bude reagovat, rozvíjet je a zároveň bude aktuálním a dynamickým doplněním ke „stálosti“ jeho expozic. Central je tržištěm umění nikoli ve smyslu obchodním, ale jako místo setkávání, vzájemného obohacování, poznávání, srovnávání.

Bývalé kino Central i bývalé Divadlo hudby procházejí rekonstrukcí, po níž budou znovu sloužit jako „velká a malá scéna“ Muzea umění – Středoevropského fóra. Velká scéna si i po přestavbě uchová svůj název – Central. Do té doby se většina kulturních akcí bude odehrávat v Mozarteu Arcidiecézního muzea, v expozicích a na dalších místech v obou muzeích.

Již nyní však samozřejmě víme, které dramaturgické linie chceme v Centralu rozvíjet. Budeme navazovat na základní témata expozic SEFO a inspirovat se jimi při zpracování v autorských scénických tvarech. Počítáme s prezentací všech forem živého umění ze středoevropských zemí – artového filmu, divadla, tance a hudby. V programu bude mít své stálé místo i literatura v jazycích středoevropského prostoru. Za samozřejmost považujeme doplnění výstavního programu SEFO o přednáškové cykly k tématu vizuálního umění střední Evropy od 19. století do současnosti a zapojení do akcí vyžadujících spolupráci kulturních institucí v celém městě (Divadelní Flora, Academia film Olomouc atd.).


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Úterý | 26. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies