Už jen do neděle bude kroměřížský zámek v moci Magie kresby

AKTUALITA: 14 09 2023

Šedesát osm kreseb italských mistrů, jako byli Paolo Veronese, Sebastiano del Piombo, Giovanni Bellini, Boccaccio Boccaccino, Polidoro da Caravaggio, Michelangelo Anselmi či Federico Zuccari, zdobí až do neděle Galerii kroměřížského zámku. Využijte posledních dní a přijďte navštívit výstavu Magie kresby, která vám nabízí to nejlepší ze staromistrovské kresby pocházející z českých a moravských veřejných sbírek.

„Návštěvníkům představujeme italskou kresbu 16. století v její funkční rozmanitosti od skici až po studii a model. Vybrané kresby mají svůj původ v historických šlechtických, církevních a měšťanských sbírkách, které dnes spravuje několik muzejních institucí – Národní galerie v Praze, Regionální muzeum v Teplicích, Moravská galerie v Brně, Památník národního písemnictví, Muzeum a galerie v Prostějově, Národní památkový ústav na zámku Konopiště a Arcibiskupství olomoucké na zámku v Kroměříži,“ vypočítává autor výstavy Zdeněk Kazlepka z Muzea umění Olomouc.

Na jednom místě se podařilo soustředit kresby z několika sbírek, což činí kroměřížskou výstavu zcela jedinečnou. „Jejich výběr a sestavení do kurátory určeného chronologického a provenienčního celku je mimořádnou záležitostí. Citlivost materiálu na světlo neumožňuje tyto artefakty vystavit déle než tři měsíce, někdy restaurátoři dokonce požadují ještě kratší dobu. Z toho důvodu kresby často na výstavách nevidíme a pokud ano, tak jen omezeně,“ připomíná Kazlepka.

Dejte tedy na rady odborníka a určitě tuto mimořádnou výstavu ještě navštivte! 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 27. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies