Trienále současné středoevropské kultury a umění

Muzeum umění Olomouc | Středoevropské forum Olomouc
3. 6. 2021 – 31. 10. 2021

Usilujeme o to, aby se SEFO stalo živým místem, centrem kulturního dění v Olomouci. Chceme však také, aby ovlivňovalo život ve městě a jeho existence byla výrazně znát ve veřejném prostoru. Proto přicházíme se zcela novým výstavním formátem, kterým je Trienále současné středoevropské kultury a umění. První ročník zahájíme v létě 2021 a věnujeme jej umění papíru a na papíře. 

Trienále má podtitul „Universum“, kdy umění chápeme jako výraz úsilí mysli a papír jako prostředek uvažování či nosič myšlenky. Naší ambicí není svět změnit, ale přemýšlet o něm a přiznat umění jeho skutečný význam: schopnost tvořit svět – pro což je papír tou nejlepší metaforou.

Přehlídka však nezůstane uzavřena jen v oblasti výtvarného umění – do muzejních expozic přivede také divadelníky a hudebníky a do města bude expandovat uměleckými a architektonickými intervencemi. Tomu odpovídá také instalace, která spojuje všechny výstavní a programové prostory muzea. Důležitá je také spolupráce s externími partnery – soukromými a městskými galeriemi, Univerzitou Palackého atd. 

Věříme, že Trienále bude mít obrovský přínos pro další rozvoj muzea, neboť prohlubuje středoevropský výzkumný záměr instituce a přispěje k obohacení sbírek.

Více informací ZDE


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Čtvrtek | 4. 3. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016