Partneři projektu

Hlavní pořadatel:

Muzeum umění Olomouc

Patří v České republice k nejvýznamnějším paměťovým institucím. Bylo založeno v roce 1951. Sídlí ve třech objektech, v nichž jsou shromážděny sbírky starého, moderního i současného umění. Spravuje téměř 200 000 exponátů Arcibiskupství olomouckého a vlastních sbírkových předmětů. Krátkodobé výstavy i dlouhodobé expozice představují výtvarnou kulturu od nejstarších dob po současnost. Zřizovatelem Muzea umění Olomouc je Ministerstvo kultury České republiky.

Muzeum umění Olomouc, Denisova 47, 771 11 Olomouc, +420 585 514 111, info@muo.cz, MAPA

 

Spolupořadatelé:

 Międzynarodowe centrum kultury, Kraków

Mezinárodní centrum kultury bylo založeno v roce 1991. Posláním instituce je podpora kulturní integrace v Evropě a ochrana jejího kulturního dědictví. Instituce se zaměřuje na teorii kulturního dědictví, filozofii a správu kulturního dědictví, paměť, identitu, kulturní prostor, umění a dědictví střední Evropy, dialog mezi kulturami, město jako zrcadlo civilizace, kulturní politiku a ekonomii kultury. V rámci své činnosti pořádá mj. výstavy, konference, vydává odborné publikace.

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, 31-008 Kraków, tel. +48 124 242 800, sekretariat@mck.krakow.pl, MAPA

Galéria mesta Bratislavy

Galerie města Bratislavy je po Slovenské národní galerii druhou největší galerií na Slovensku. Vznikla v roce 1959. Spravuje více než 35 000 uměleckých děl. Galerie vystavuje své sbírky ve dvou historických budovách, situovaných v historickém centru Bratislavy, jmenovitě v Mirbachově paláci a v Pálffyho paláci, v němž se uskutečňují výstavy moderního umění.

Galéria mesta Bratislavy, Mirbachov palác, Františkánské náměstí 11 (MAPA); Pálffyho palác, Panská 19 (MAPA), 815 35 Bratislava, +421 254 435 102, gmb@gmb.sk 

Janus Pannonius Múzeum Pécs

Největší regionální muzeum v Maďarsku vzniklo v roce 1951. Spravuje řadu odborných institucí. Mezi nimi i galerii moderního maďarského umění, jejíž stálá expozice se nachází v zrenovované historické budově s moderní architektonickou přístavbou. Janus Pannonius Múzeum pečuje o druhou největší sbírku maďarského moderního umění 20. století v zemi (hned po Národní galerii). 

Múzeum Janus Pannonius, 7621 Pécs, Káptalán u. 5., +36 72 / 514-040, jpm@jpm.hu, MAPA

Arbor Vitae

Hlavní vydavatel knihy Rozlomená doba, patří k nejvýznamnějším novodobým českým nakladatelstvím zaměřeným na umělecké publikace a knihy o výtvarném umění. Za 25 let své existence vydalo téměř 400 knih, které získaly v dějinách soutěže Nejkrásnější kniha roku rekordních 38 cen. Dále byly oceněny v prestižních soutěžích Gloria Musaealis, Czech Grand Design, Nejkrásnější kniha Slovenska, Cena F. X. Šaldy, Zlatá stuha, Magnesia Litera a v soutěži Nejkrásnější knihy světa. Je pořadatelem a spolupořadatelem výstav v důležitých a světových galeriích doprovázených vždy obsáhlými katalogy a monografiemi.

 

 Partneři:

                 

       

      

Podpora:

             

       

Spolupráce:

      

Mediální partneři: