Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Tvoříme doma

  • Lektoři MUO se zapojili do projektu Pedagogické fakulty Palackého univerzity v Olomouci Bez názvu. Nedatováno., který má i své webové stránky. Na nich je možno zhlédnout několik edukačních klipů využívajících pro edukaci některé díla Muzea umění Olomouc a na jejichž scénářích naši edukátoři spolupracovali či je kompletně vytvořili.  Kromě klipů stojí za zmínku i položka Tvoříme doma. Zde najdou zájemci kreativní zadání pro výtvarnou činnost, kterou zvládnou klidně u pracovního stolu v pokojíku.
  • Nový pracovní list z cyklu Tvoříme doma bude trochu netradiční, protože vás místo mezi umělecká díla Muzea umění Olomouc vezme na vycházku městem. Vezměte s sebou členy své rodiny či kamarády a společně se toulejte po známých lokalitách Olomouce s mobilním telefonem v ruce. Na jednom vybraném místě je pro vás navíc připravená speciální verze mobilní aplikace Actionbound Olomouc židovská, abyste se z výletu ještě více těšili!
  • S dnešním pracovním listem se vydáme do olomouckých parků. Umíte si představit, že by se takový park proměnil v uměleckou galerii pod širým nebem? Ptáte se, jaká díla by se zde vystavovala? Sochařská! Přesně takový byl plán v 60. letech minulého století, kdy se v Olomouci uskutečnily dvě významné sochařské přehlídky. Právě tento příběh nám připomíná výstava O městě, krajině, umění v Muzeu moderního umění. 
  • Venku sice ještě poletuje sníh, ale nenechte se jim zmást, už je jaro! Dokazuje to také nová lekce z cyklu Tvoříme doma, příznačně nazvaná Jarní proměny II. Inspirujte se lektory MUO a zahajte své jaro tvořivě.
  • Naši lektoři na vás myslí i v roce 2021. Hned z jeho kraje si pro vás připravili další pracovní list pro domácí tvoření, tentokrát inspirovaný listovým ornamentem. Vyzkoušíte si, jak zjednodušit zobrazení přírodního motivu, aniž byste přitom opomenuli jeho osobité rysy. Naučíte se tak jeden z principů procesu výtvarné stylizace. Pracovní list doprovází edukační klip Vesmír (v) umění. Tak se pusťte do tvoření a nezapomeňte se pochlubit vašimi výtvory.
  • Umění k nám často promlouvá v symbolech – to znamená pomocí znaků, které ukrývají bohaté významy. Dnes se i vy s jedním důležitým symbolem seznámíte. Připravte se na putování labyrintem!

  • Nový pracovní list z cyklu "Tvoříme doma" nabídne malým umělcům výtvarný úkol inspirovaný rozmanitostí přírody. Děti si mohou vyrobit kolotoč živlů, který je především herním plánem a užít si živelnou hru sami nebo zapojit sourozence a rodiče.
  • Restaurátor nebo restaurátorka si vybrali jednu z nejzajímavějších profesí. Že nevěříte? Nebo že nevíte, co takový restaurátor dělá? Pak je náš animovaný klip právě pro vás! Dozvíte se, co je to restaurování, jakými zásadami se restaurátoři řídí nebo jaké otázky musejí při své práci řešit. Podívejte se!
Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 27. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies