Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Muzeum z pokoje

Vytvořte si malé muzeum ve vlastním pokoji! Pomohou vám v tom lektoři Muzea umění Olomouc a projekt Bez názvu. Nedatováno.

 • Tak trochu na schovávanou si s námi bude od nynějška hrát i autorka tohoto pracovního listu, oblíbená lektorka Terka Čermáková. Odchází totiž za krásnými povinnostmi na mateřskou dovolenou. Přejeme jí jen to nejlepší a společně s vámi se vrháme do dalšího poznávání výtvarného umění ze sbírek Muzea umění Olomouc. 
 •  
 • Nový pracovní list z cyklu Muzeum z pokoje vás zavede do méně známých částí sbírek Muzea umění Olomouc. Možná to ještě nevíte, ale skrývá se tam spousta cenných a záhadně znějících předmětů, které čekají na své odhalení.  V dnešní lekci si jedno takové dílo nejen představíme, ale rovnou si jej s lektorkou Denisou Tessenyi vytvoříme. Dost již bylo povídání, pusťme se do objevování!
 • Další díl z cyklu Muzeum z pokoje přináší opět pohled do sbírek Muzea umění Olomouc. Tentokrát představíme jednu z nejvýraznějších osobností českého poválečného umění – Huga Demartiniho. Ukážeme vám, jak se pomocí prvku řízené, nebo spíš ne(z)řízené náhody a uměním se dívat a pozorovat dají vytvořit skutečně pozoruhodné obrazy.
 • Další malá exkurze do sbírek Muzea umění Olomouc nás seznámí s osobností francouzského umělce Yvese Kleina, jehož tvůrčí svět ovládla (ne)obyčejná modrá barva. Ukážeme si, že i stůl může být uměleckým dílem, a čekají nás také barevné pokusy.
  Pracovní listy, které budete potřebovat ve formátu JPG najdete zde: list 1 a list 2.
 • Nový pracovní list z cyklu Muzeum z pokoje představí profesi, bez které by byl návštěvnický provoz muzeí a galerií takřka nemožný. A jak už to tak bývá v Muzeu umění Olomouc, jedna osoba, která ono povolání vykonává, je zároveň také aktivní výtvarná umělkyně. Ve své tvorbě využívá mimo jiné techniku dekalku. Že nevíte, co to je? Není nic jednoduššího, než si pročíst pracovní list nazvaný Bohulibé psaní a seznámit se s návodem, jak dekalk vytvořit. Ať se vám dílo podaří!
 • Pro dnešní tvořivou práci budete potřebovat mimo jiné tužku a pravítko! Ne, nebojte se, nebudeme si hrát na školu. To si jen půjdeme pro inspiraci k tvorbě do uměleckého světa Ladislava Daňka, který je zároveň odborným pracovníkem Muzea umění Olomouc. Tak vzhůru do společného poznávání umění!
 • Věděli jste, že se dá překládat do vůně? A to téměř cokoli? A že je to seriózní disciplína, která má své zákonitosti? A věděli jste, že se i obraz dá přeložit do vůně? Pokud o něčem takovém slyšíte poprvé, pak vás můžeme ujistit, že pro nás samotné to bylo překvapení. Ale funguje to! Pokud byste tedy chtěli vědět, jak se to dělá a zároveň si sami hned vyzkoušet, jak se překládá do vůně obraz od ceněného malíře Jana Knapa, který je ve stálé sbírce MUO, pak jste zvaní na online workshop s Irenou Kozelskou, která vám všechno ukáže a vysvětlí. Začínáme v 18.00 na Facebooku Muzea umění!


 • V Muzeu umění Olomouc pracuje celá řada kreativních lidí. Dnes vám v cyklu Muzeum z pokoje představíme jednoho z nich. Seznamte se, prosím!
 • I obyčejné věci, které nás obklopují každý den, nás mohou překvapit a inspirovat. Chce se to jen pozorně kolem sebe dívat, pojďme si to společně vyzkoušet!
 • Tak tu máme zase pondělí a abychom vám ho trochu zpříjemnili, máme tady další inspiraci. Tentokrát jsou naše úkoly víc na přemýšlení a určené zejména starším školním ročníkům a dospělým. Tak hodně štěstí. 
 • Další lekce z cyklu Muzeum z pokoje nás zavede do výstavy O městě, krajině, umění | Olomouc 1919-1989 a představí nám dílo olomouckého rodáka Slavoje Kovaříka Oznámení o Ikarově letu. Necháme se jim inspirovat a zkusíme si vyrobit vlastní koláž. Tak se pusťte do tvoření a nezapomeňte se pochlubit vašimi výtvory.
 • V nové lekci Muzea z pokoje si představíme jeden z nejkrásnějších obrazů současné výstavy v Arcidiecézním muzeu Olomouc, která se jmenuje 1673 | Kabinet pro biskupa. Zároveň se také zamyslíme, co  lze sdělit pomocí lidských gest. Příjemnou tvůrčí zábavu!
 • Poslední téma roku 2020 cyklu Muzeum z pokoje vám snad domů přinese tu správnou vánoční atmosféru. Sváteční návštěva je už opravdu za dveřmi. Pozvěte ji dál!
 • Tentokráte do cyklu Muzeum z pokoje přispěla lektorka Hanka Lamatová. Podívejte se, jaký úkol připravila nejen pro vás, ale i pro svého kolegu:
 • Další unikátní umělecké dílo ze stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc vám představí lektor Marek v cyklu Muzeum z pokoje. Přejeme hodně zdaru a radosti při vytváření domácí kolekce! 
 •  V prvním pracovním listu tohoto cyklu se seznámíte s mimořádným výtvarným dílem ze stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc.
Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 27. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies