Mia Habib: HEAD(S)

ČT |7. 9. |19:30 | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 150 / 100 Kč

Hned zkraje září odstartuje v Divadle hudby Měsíc fyzického a alternativního divadla. V rámci něj uvede Divadlo hudby ve spolupráci s Divadlem Na cucky inscenaci HEAD(S), jejíž autorkou je choreografka a tanečnice Mia Habib. Ta se představí v rámci programu Re:Nordspirace navazujícího na projekt Divadla na cucky Nordspirace, který v minulé sezoně do Olomouce přivezl šestici norských umělců tanečního a fyzického divadla.

Mia Habib již v Olomouci uvedla v roce 2016 inscenaci MONO. Nadcházející představení HEAD(S) je sólo pro jedno tělo, ovšem divákům dovoluje se „nebezpečně“ přiblížit. Vydává se na pospas neznámému davu, chce převrátit zdánlivě neměnná pravidla divadla jako veřejného prostoru: její „domov“ se stane domovem všech.

Dvě odlišné části inscenace odhalují „neviditelné“ hranice a pravidla nejen divadelního prostoru, ale také to, jak rychle může tato změna probíhat. Jaká struktura z toho vyplyne a jak bude interpretována, záleží na každém jednotlivci a celkové síle masy, kterou společně tvoří. 

V první části performerka poukazuje na různé prostorové ideologie skrze obrazy a gesta, která známe z médií, populární kultury, davových pohybů, ale i z lidského odporu nebo smutku. Performerka je tak rozhodující silou v prostoru s přítomným pozorujícím obecenstvem.

Určujícím principem druhé části je participace publika, které je přizváno, aby prostor „infiltrovalo“. Divadlo se stane „skutečným“ podle toho, jak se rozhoduje obecenstvo, zatímco si performerka nechává část prostoru pro sebe a představení pokračuje. Pointa HEAD(S) se vyjeví v momentě kolapsu.  

Interaktivní inscenaci, kterou doprovodí beseda s autorkou – performerkou, uvedeme ve středu 6. září a ve čtvrtek 7. září vždy v 19.30, ve čtvrtek 7. září také jako dopolední představení určené školám.  

HEAD(S)
Účinkuje: Mia Habib, Light design: Ingeborg Olerud, Zvuk: Jassem Hindi, Lucio Capece, Sergio Merce
Video a masky: Yoav Tal, Kostýmy: Hamoutal Ziulkowski
Fotogalerie
Mia Habib: HEAD(S)

Mia Habib zapojí do představení i publikum.

Mia Habib: HEAD(S)

Mia Habib zapojí do představení i publikum.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 14. 4. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016