Lektoři MUO radí s aktivitami na doma!

Mimořádná situace, kterou právě prožívá celá Česká republika a která uzavřela školy, podnítila edukátory Muzea umění ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci k přípravě a zveřejnění tvůrčích aktivit pro rodiče a děti v domácím prostředí. Nechte se také inspirovat a zpříjemněte si těžké dny tvořívou chvílí.

Podívejte se také na náš cyklus edukačních videí EDU na drátě!

Stránka bude pravidelně aktualizována o nové aktivity!

 • Další unikátní umělecké dílo ze stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc vám představí lektor Marek v cyklu Muzeum z pokoje. Přejeme hodně zdaru a radosti při vytváření domácí kolekce! 


 • Vytvořte si malé muzeum ve vlastním pokoji! Domácí tvorbou a poznáním vyplňte čas, než se znova otevřou brány muzeí a galerií. V prvním pracovním listu z nového cyklu se seznámíte s mimořádným výtvarným dílem ze stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc.


 • Nový pracovní list z cyklu "Tvoříme doma" nabídne malým umělcům výtvarný úkol inspirovaný rozmanitostí přírody. Děti si mohou vyrobit kolotoč živlů, který je především herním plánem a užít si živelnou hru sami nebo zapojit sourozence a rodiče.

 • Mnozí to tušili, ale až nyní musíme vyjít otevřeně s pravdou ven. V Muzeu umění máme speciální muzejní bytosti. To není nic neobvyklého, ale absence návštěvníků se na těch našich velmi podepsala – doslova zdivočely. Co už všechno provedly to zjistila produkční Pavlína Wolfová a úspěšná byla i fotografka Tereza Hrubá, které některé z bytostí dokonce vyfotila. Více už ale v naší prosbě o záchranu muzea:

 • Blíží se květen, čas majálesového veselí a hudby na náměstí. Letos to bude asi trochu jiné, přesto si radost ze swingové hudby a tance můžeme připomenout výtvarným dílem z archivu dětských stránek časopisu Muzeion. Tvořte nebo tančete! Nebo obojí! Ale hlavně si to pořádně užijte!!!

 • Taky vám připadá, že je to už hodně dlouho, co se nemůžete přijít podívat do galerie či muzea na nějakou pěknou výstavu? Nám ano. Proto jsme tentokrát vybrali z časopisu Muzeion pracovní list, který umožní, abyste si vytvořili malý koutek galerie u vás doma. A zároveň poznáte zákonitosti perspektivy. S chutí do toho! 
 • 15. dubna jsme si připomněli výročí velkého námořního neštěstí – potopení Titanicu (1912). Věříme, že při plavbě parníkem z našeho pracovního listu vám snad žádné nebezpečí nehrozí. Přejeme hezké kreativní chvilky! 
 • Pomalu se blíží Velikonoce. Na pomlázku asi letos nevyrazíme. Tak si alespoň doma vyzdobte sváteční stůl andílky podle našeho návodu. Zároveň zavzpomínáme na výstavu Šumění andělských křídel | Anděl v evropském výtvarném umění. 
 • Restaurátor nebo restaurátorka si vybrali jednu z nejzajímavějších profesí. Že nevěříte? Nebo že nevíte, co takový restaurátor dělá? Pak je náš animovaný klip právě pro vás! Dozvíte se, co je to restaurování, jakými zásadami se restaurátoři řídí nebo jaké otázky musejí při své práci řešit. Podívejte se!
 • V roce 1906 vyrazil s přáteli na poznávací cestu po Evropě i malíř Antonín Procházka. My se teď bohužel do ciziny nějakou chvíli nejspíš nepodíváme. Zpříjemnit si čekání na lepší časy ale můžeme prostřednictvím tvořivého úkolu z další dětské stránky časopisu Muzeion. Pěkný tvořivý víkend!
 • Březnové loutkové představení Muzea umění se konat nemohlo, smutné byly děti i naše produkční Pavlína Wolfová. Ta ale nezahálela a vymyslela, jak dostat loutky až k vám domů, a to s celým divadlem. Podívejte se, co si pro vás s ilustrátorkou Radkou Martincovou připravila.
 • Výtvarné umění má velkou moc. Přináší nejen potěšení pro oči, ale především otevírá bránu naší představivosti. Pozornému divákovi nabízí kouzelný svět plný neobyčejných příběhů. Abychom se ale mohli ponořit do tajemství výtvarného umění, musíme se nejprve naučit pozorně dívat. A teď pozor! Uděláme si malou rozcvičku. Poznáte, jaké předměty jsou na fotografiích na našich pracovních listech? (Rolujte až dolů)
 • Zkraje týdne vám nabízíme ke stažení další dětskou stránku z časopisu Muzeion, kde najdete opět podnět k tvořivé činnosti. Tentokrát si můžete podle návodu vyrobit taumatrop a zároveň připomenout výstavu Koně v piškotech. S chutí do toho.

 

 • Z našeho archívu nabízíme pro inspiraci k vaší domácí tvorbě s dětmi ke stažení první pracovní listy, které Muzeum umění vydalo již v roce 2000. Jejich autorem je edukátor David Hrbek. Dozvíte se v nich, co je to froasáž, dekoláž, alchymáž, či performance. A samozřejmě obdržíte návod, jak si jmenované výtvarné postupy vyzkoušet. Hodně zdaru při činnosti!
 • Lektoři MUO se zapojili do projektu Pedagogické fakulty Palackého univerzity v Olomouci Bez názvu. Nedatováno., který má už i své webové stránky. Na nich je možno zhlédnout několik edukačních klipů využívajících pro edukaci některé díla Muzea umění Olomouc a na jejichž scénářích naši edukátoři spolupracovali či je kompletně vytvořili. Postupně by měla být zveřejněna ještě další vzdělávací videa. Kromě klipů stojí za zmínku i položka Tvoříme doma. Zde najdou zájemci kreativní zadání pro výtvarnou činnost, kterou zvládnou klidně u pracovního stolu v pokojíku.

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Sobota | 28. 11. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016