Miramundo

NE | 30. 7. | 19 HODIN | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 200 Kč

Hudba skupiny Miramundo zní jako soundtrack k cestování. Důvod je jasný, skupinu totiž tvoří lidé hned několika národností, dalo by se říci světoobčané. Takový je i brazilský hudebník a skladatel Luiz Murá. Pochází z Rio de Janeira, ale má brazilsko-japonsko-portugalsko-italské předky a při výběru svých spoluhráčů se rozhodně neomezuje geografickými nebo národnostními hranicemi. Z Brazílie se vydal do světa hledat novou hudbu a inspiraci a na své cestě potkal spoustu muzikantů a umělců se stejnou cikánsko-cestovatelskou duší jako on sám. Na základě takových setkání vznikla i skupina Miramundo.

Stalo se to v Barceloně, středomořském městě uprostřed této planety, kde objevil to pravé místo, které mu umožnilo rozvinout hudební odkaz, který si přivezl. Gimbristé z Maroka, italští pěvci, flamenkoví tanečníci, brazilští sambisté, hráči na djembe ze Senegalu, ruští bajanisté, mexičtí mariachi a rumunští cikáni, ti všichni hráli tu stejnou píseň, ale vždy s novým zvukem a novou příchutí. Neexistovaly zde žádné hranice, jen hudební jednota.

Během té doby potkal spoluhráče, kteří s ním nyní tvoří Miramundo: Agostino Aragno z Itálie, Desirée Garcia Miras ze Španělska a Ernesto Vargas z Mexika. Každý z nich pochází z jiné země a každý z nich přidal ke zvuku kapely své kulturní dědictví a také svou vášeň pro muzicírování, cestování a spolupráci s umělci z celého světa.

Jejích misí je sdílet své písně posluchačům po celém světě, od těch nejintimnějších vokálních harmonií až po ty nejdivočejší večírkové popěvky. Zároveň svými vlastními příběhy zvou posluchače na kouzelnou cestu světem. 

Prodej vstupenek: 

Od 22.6. v Městském informačním centru Olomouc (podloubí radnice na Horním náměstí) a v místě konání před koncertem.

Fotogalerie
Miramundo

Barcelonská hudební skupina lidí z celého světa


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Sobota | 17. 4. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016