Postřižiny

út | 20. 4. | 19.00 hodin | ONLINE | VSTUPNÉ VOLNÉ

FILMART | Filmy Jiřího Menzela
V české i světové kinematografii není mnoho režisérů, jejichž filmy by byly ceněny odbornou veřejností a zároveň by některé z nich doslova zlidověly. Jiří Menzel k takovým režisérům patří. Jako vzpomínku na něho a možná i jako připomenutí jeho schopnosti nalézt laskavost i v časech teskných připravilo Muzeum umění Olomouc ve spolupráci s Národním fimovým archivem cyklus Filmy Jiřího Menzela. V následujících týdnech vám na stránkách muzea nabídneme on-line projekce některých Menzelových filmů, jejichž námětem jsou dnes už klasická díla české literatury.

Po povídce Smrt pana Baltazara z filmu Perličky na dně (1965), oscarových Ostře sledovaných vlacích (1966) a trezorových Skřiváncích na niti (1969) se režisér Jiří Menzel v roce 1980 znovu vrátil k osobitému světu Bohumila Hrabala. Novela z roku 1961, na jejímž přepisu do podoby filmového scénáře se vedle Menzela podílel i sám spisovatel, nabízí nostalgickou vzpomínku na prvorepublikovou idylku nesenou na křídlech autobiografického rozjímání. 

Postřižiny / 1980 / 93 min. / režie: Jiří Menzel / předloha Bohumil Hrabal / hrají: Magda Vášáryová, Jiří Schmitzer, Jaromír Hanzlík, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Oldřich Vlach, František Řehák, Miloslav Štibich, Alois Liškutín, Pavel Vondruška, Rudolf Hrušínský ml., Oldřich Vízner, Miroslav Donutil, Josef Vondráček, Jaroslav Vozáb, Zdeněk Podskalský st., Václav Kotva, Zdeněk Kozák st., Pavel Wuršer, Josef Otoup

Projekce filmu skončila.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 21. 4. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016