Ostře sledované vlaky

út | 6. 4. | 19.00 hodin | ONLINE | VSTUPNÉ VOLNÉ

FILMART | Filmy Jiřího Menzela
V české i světové kinematografii není mnoho režisérů, jejichž filmy by byly ceněny odbornou veřejností a zároveň by některé z nich doslova zlidověly. Jiří Menzel k takovým režisérům patří. Jako vzpomínku na něho a možná i jako připomenutí jeho schopnosti nalézt laskavost i v časech teskných připravilo Muzeum umění Olomouc ve spolupráci s Národním fimovým archivem cyklus Filmy Jiřího Menzela. V následujících týdnech vám na stránkách muzea nabídneme on-line projekce některých Menzelových filmů, jejichž námětem jsou dnes už klasická díla české literatury.

 

Film Ostře sledované vlaky natočil Jiří Menzel podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství.

Ostře sledované vlaky / 1966 / 92 min. / režie: Jiří Menzel / předloha Bohumil Hrabal / hrají: Václav Neckář, Jitka Bendová, Vladimír Valenta, Libuše Havelková, Josef Somr, Alois Vachek, Jitka Zelenohorská, Vlastimil Brodský, Ferdinand Krůta, Květa Fialová, Naďa Urbánková, Jiří Menzel, Václav Fišer, Karel Hovorka st., František Husák, Jiří Kodet, Jiří Hálek, Miloslav Homola, Pavla Maršálková, Milada Ježková, Dagmar Zikánová

Projekce filmu skončila.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Úterý | 11. 5. 2021

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016