Olomoučtí fotografové | Miloslav Stibor

čt |30. 9.| 17.00 hodin| Moravské divadlo Olomouc | VSTUP VOLNÝ
Slavnostní uvedení výstavy a křest knihy

Akce a programy pořádané Muzeem umění se řídí platnými nařízeními vlády. Ty najdete ZDE.

V roce 2021 vznikla ve spolupráci mezi Univerzitou Palackého v Olomouci a Muzeem umění Olomouc EDICE OLOMOUČTÍ FOTOGRAFOVÉ. Ta čerpá z bohatého fotografi ckého fondu Muzea umění Olomouc, který mimo jiné zahrnuje díla významných fotografů z olomouckého regionu. Mnozí z nich podstatným způsobem zasáhli jak do vývoje fotografi ckého média, tak originálně obohatili řadu dobových uměleckých trendů a výtvarných tendencí v domácím i mezinárodním kontextu. 

První kniha z této edice se ke čtenářům dostane už v záží a zabývá se legendou české fotografie Miloslavem Stiborem, který v 60. a 70. letech 20. století, jež patří k jeho nejvýraznějšímu tvůrčímu období, vytvořil řadu na svou dobu převratných fotografických aktů a prostých krajinářských záběrů. Byl držitelem prestižního ocenění MFIAP, které uděluje Mezinárodní federace umělecké fotografie. V letošním roce si navíc připomínáme 10. výročí jeho úmrtí. Uvedení knihy doprovází také výstava Stiborových fotografií v Moravském divadle Olomouc.

Edici podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Olomouc, Kraj olomoucký a Institut tvůrčí fotografi e FPF SU v Opavě

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Čtvrtek | 11. 8. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies