Misterios del Amor

NE 24 07 2022
15:00 ZÁMEK CHROPYNĚ (VSTUP VOLNÝ)
Workshop a koncert

Jádrem programu nazvaného Misterios del Amor je hudební odkaz sefardských Židů. Příběh tvoří písně, z nichž každá se jiným způsobem dotýká tématu lásky. Krom hluboce emotivních sefardských písní zazní také hudba podobného náboje a inspirativnosti z iberského světa a středomořské oblasti.

Program, který je na pomezí žánrů – klasického, lidově-tradičního a jazzového – nabízí posluchačům útěchu, výlet od reality daleko do vzdálených nebo cizokrajných končin, zasnění se i výslednou katarzi. Písně vycházely z bohaté tradice lidové hudby. Byly doprovázeny v různých komunitách a v různých dobách různě. Tu loutnou, nebo jejím arabským předchůdcem – oudem, tu vihuelou, bubínkem, tamburínou, nebo zněly jen tak v samotě noci. Jde sice o světskou hudbu, ale v zásadě jsou to písně hluboce duchovní, jejichž baladické texty nesou stopy utrpení svých tvůrců. Jména dávných hudebníků odvál čas, ne tak jejich prožitky.

Účinkující:
Eliška Tesařová
zpěv, perkuse
Jan Čižmář
umělecký vedoucí, loutna, theorba, kytara
Marian Friedl
kontrabas, galizona, valašské lidové nástroje, zpěv
Marta Kratochvílová
historická příčná flétna/traverso
Vladimír Třebický
perkuse, zpěv

Partneři akce:
Evropský sbor solidarity, Fondy EHP a Norska, Nahráno - Otevřeno, Klubíčko Kroměříž, Czech National Trust, Ministerstvo kultury České republiky, Muzeum umění Olomouc a Plaisirs de Musique


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 3. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies