Handa Gote: Johan doktor Faust 

pá | 21. 8. | 22.00 hodin | AMO – HOSPODÁŘSKÝ DVŮR | VSTUPNÉ 150 Kč
Loutkové divadlo pro dospělou veřejnost pod širým nebem

Dle sepsání prof. Dra. Jindřicha Veselého z roku 1911, podle Fausta Antonína Lagrona, s pomocí Mefistofela a jeho P. T. pánů kolegů vulgo čertů zvaných.

Handa Gote rekonstruují představení z druhé půli 19. století takřka pietně. S úplnou sadou velkých loutek, které byly vyrobeny dobovými technologiemi podle původních figur tradičních loutkářských rodů Karfiolů, Maiznerů a Nováků. Napodobují dobové svícení i ozvučení. Hru nastudovali typickým hlasovým projevem tehdejších herců, tzv. pimprláčtinou.

Hraje se kompletní text, jejž sepsal prof. Dr. Jindřich Veselý podle Fausta Antonína Lagrona a dalších lidových loutkářů. I s vartovačkou, jak jinak!

Soubor se zříká veškerých zcizovacích efektů, jakékoli aktualizace tématu. Po dlouhých letech, kdy se v loutkovém divadle tematizovala dekonstrukce a nepietní, až ikonoklastický přístup (který se vymezoval zejména k poválečnému loutkovému divadlu), cítí Handa Gote potřebu vytvořit představení, které ukáže českou loutkovou tradici v nejčistší možné podobě. Loutky řezal František Antonín Skála.

Délka představení: 45 minut
Rezervace vstupenek: 585 514 190 | pokladna.amo@muo.cz
Kapacita: 40 míst
Při nepřízni počasí se představení uskuteční v Café Amadeus.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 20. 1. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016