Cena Václava Buriana Olomouc 2023 

Autoři nominovaní na cenu za poezii:
Zsófia Balla (Maďarsko)
Katarína Kucbelová (Slovensko) Greta Maria Pichler (Rakousko) Lubomír Tichý (Česká republika) Urszula Zajączkowska (Polsko)

Autory a autorky nominovala porota ve složení Zofia Bałdyga, Petr Borkovec, Sabine Eschgfäller, Mária Ferenčuhová, Tomáš Tichák a István Vörös.

ČT 28 09 2023
14:30 MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ (VSTUP VOLNÝ)
SOUČASNÁ POEZIE MEZI LABEM A DNĚPREM 

V pořadí osmý ročník Ceny Václava Buriana (CVB) je zároveň setkáním se současnou lyrikou ve střední Evropě i připomínkou odkazu olomouckého básníka, překladatele, novináře a polonisty Václava Buriana. 

Letos CVB zahájí hudebně-literární projekt skladatele Iana Mikysky, básníka Petra Borkovce a hudebníků z Prague Quiet Music Collective. 

Jako v minulých letech následuje setkání středoevropských básníků z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska a letos nově i Maďarska, kteří přečtou ukázky ze svých nejnovějších textů. K této příležitosti vychází bedekr, v němž jsou divákům k dispozici překlady představovaných ukázek napříč jazyky Ceny. Živé čtení je základem debaty a hodnocení poroty, po němž následuje předání ceny Za poezii a Za kulturní přínos ke středoevropskému dialogu. Jako každý rok bude udělena i Cena diváků. Po básnické části se můžete těšit na debatu s letošním laureátem Ceny za kulturní přínos ke středoevropskému dialogu, jímž je letos ukrajinský spisovatel Taras Prochasko.

www.cvbo.cz

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 27. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies