Můžete si koupit

Post.Print. Sbírka grafiky Muzea umění Olomouc

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstavu grafiky rozvíří exkluzivní performance francouzské choreografky

AKTUALITA | 7. 1. 2020

Příprava autorské performance Impression částečně omezí provoz Trojlodí Muzea moderního umění:

12. 1. otevřeno do 16.00
14. 1. otevřeno do 16.00
15. 1. otevřeno do 14.00
16. 1. uzavřeno
17. 1. otevřeno do 16.00
18. 1. otevřeno do 16.00

Francouzská choreografka, scénografka a animátorka Marie Gourdain našla inspiraci v olomoucké výstavě Art &PrintPost. Print a přímo pro ni vytvoří jedinečnou performanci Impression (z francouzského otisk). Tu ve vlastní produkci přímo uprostřed výstavy už příští týden uvede Muzeum umění. Pozor, jen třikrát!

Tělo, povrch, vrstvy, záhyb, výduť, otisk, světlo, stín, přítomnost, mizení, objevení se, fragment, figurace a metamorfóza – to jsou prostředky, se kterými bude Marie Gourdain pracovat. Inscenační tým, jehož součástí je light designérka Zuzana Režná a hudebník Aid Kid propojí performanci s moderní grafikou. Performanci publiku předvedou tanečnice Sabina Bočková a Štěpánka Mancová. Chybět nebude ani živý hudební doprovod Matěje Vejdělka.

„Premiéra této exkluzivní inscenace proběhne ve čtvrtek 16. ledna a je určena především našim předplatitelům a odborné veřejnosti,“ říká produkční Muzea umění Petr Dvořák s tím, že si stále můžete koupit zvýhodněný balíček předplatného zahrnující právě premiéru Impression, hudebně pohybovou báseň Ema Destinn_Bouře a klid a kombinaci klauniády a fyzického divadla O humoru / Absolutely.

V pátek 17. ledna a v sobotu 18. ledna budou uvedeny jediné dvě reprízy. Využijte neopakovatelné příležitosti a přijďte zažít umění na vlastní kůži. Lístky na obě reprízy jsou již v prodeji a najdete je ZDE.

Marie Gourdain
Výtvarnice, scénografka a režisérka původem z Paříže, která střídavě žije od roku 2010 v Praze. Vystudovala filmovou animaci na francouzské École National Supérieure des Arts Décoratifs (ENSAD). Za svou výtvarnou a sochařskou práci získala cenu Frédéric de Carfort Paris (2011) a cenu pro sochaře ENSAD Paris (2009). V České republice spolupracovala při výrobě animovaných filmů studií Hafan Film a Anifilm. Jako scénografka se podílela na vzniku představení Different? či IMAGO. Byla hlavní scénografkou site- specific festivalu KoresponDance (2014-2016) a Pisum Sativum (Karine Ponties, JAMU 2012).


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 15. 8. 2022

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies