Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstava Aerobic míří do Budapešti

AKTUALITA: 12 04 2022

Naše výstava Petr Zatloukal: Aerobic vycházející z projektu Olomoučtí fotografové míří do Budapešti na Fotófesztivál. Od 25. dubna do 13. května ji bude hostit Cseh Centrum v KUBIK coworking. 

Fotografovi Petru Zatloukalovi se podařilo zachytit jeden z fenoménu československých 80. let, a to populární skupinové cvičení pro ženy, které pocházelo ze západní Evropy a USA. Na svých snímcích zachytil ženy, které nejen cvičí, ale i sní o jiném a lepším životě. Především díky modelkám zprostředkovávají jeho fotografie i po mnoha letech silné emoce a zážitky, a to na pozadí skromně vybavených školních tělocvičen a zvětralých betonových ploch chátrajících komunistických sportovišť.

Výstava je součástí Budapest Fotófesztivál, kcož je téměř dvouměsíční série akcí zahrnující současné i klasické maďarské a mezinárodní výstavy, odborné i veřejné programy. Jejím cílem je představit odborníkům i široké veřejnosti hodnoty a novinky fotografie prostřednictvím fotografických výstav, rozmanitých programů, workshopů a muzejně vzdělávacích aktivit. Festival inspiruje, podněcuje dialog, sdružuje kulturní instituce a představuje fotografii v co nejširším měřítku. Vytvořením řady mezinárodně uznávaných programů budou samostatně organizované a doprovodné výstavy pořádány v součinnosti s muzei, galeriemi a mezinárodními kulturními institucemi maďarského hlavního města.

 

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 2. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies