Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

VARY(ACE) se představí na uničovské Mladé kameře

AKTUALITA | 29. 3. 2019

Už dnes odpoledne začíná v Uničově pětačtyřicátý ročník filmového festivalu Mladá kamera a hned v jeho úvodu diváci zhlédnou všechny tři snímky, které na podzim vznikly během našeho projektu VARY(ACE).

Návštěvníci se tak mohou už od 16.35 těšit na snímky Guru, Václav a Sundáme to celý, které jsou zařazeny v nesoutěžní části festivalu.

Mladá kamera Uničov představuje krátké filmy autorů do 30 let, kam spadají i tvůrci, kteří se zapojili do unikátního projektu VARY(ACE). Nejmladším účastníkem projektu byl šestnáctiletý Daniel Dandula, který natočil podle scénáře svého otce snímek Guru s herci Janem Dolanským a Petrou Špalkovou. 

„Pro mě byly VARY(ACE) určitě obrovskou příležitostí vyzkoušet si práci s těmi nejlepšími v oboru. Byla to pro mě obrovská zkušenost. Už jen ukočírovat dvanáctičlenný štáb,“ přiznal mladý režisér.

Pavel Liška a Miroslav Krobot ztvárnili hlavní hrdiny snímku Sundáme to celý z dílny studentů JAMU Štěpána Vranešice a Michaela Sodomky. „Určitě bychom do tohoto projektu šli znovu. Bylo super, že jsme mohli na scénáři spolupracovat s panem Zelenkou, jehož rad byly k nezaplacení. Teď si mě aspoň ostatní váží, když ví, pro koho jsem psal,“ směje se scénárista Sodomka.

Uničovský festival představí i snímek Filipa Křivánka Václav, který je z této trojice nejvážnější. I v něm diváci uvidí Pavla Lišku, tentokrát však s Barborou Polákovou.

„Překvapilo mě, jak do scénáře Petr Zelenka skoro vůbec nezasahoval a jakým způsobem jsme potom jednotlivé repliky dál ještě na place interpretovali s Pavlem Liškou a Bárou Polákovou. Byla to opravdu zajímavá zkušenost,“ pochvaluje si Filip Křivánek.

Více o projektu VARY(ACE) ZDE.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 6. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies