Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vánoční jarmark představí knižní novinky včetně Rozlomené doby

AKTUALITA | 11. 12. 2019

Nejnovější knihy z muzejní produkce, včetně velkolepé Rozlomené doby, vám během soboty 14. prosince nabídne knižní jarmark v Muzeu moderního umění. Těšit se a koupit si můžete tituly, které doprovázely velké výstavy MUO i knihy mapující bohaté muzejní sbírky, jako je čerstvý katalog Post.Print. Navíc přes celou sobotu bude vstup do Muzea moderního umění, kde právě probíhá stejnojmenná výstava, zdarma!

Rozlomená doba s dárkem 

Nejnovější a bezesporu nejzajímavější knižní novinkou je Rozlomená doba 1908-1928. Avantgardy ve střední Evropě. Dychtivě očekávaná publikace přichází na pulty ve chvíli, kdy stejnojmenná výstava zahajuje svou třetí reprízu, tentokrát v Maďarsku. Čtenáři se mohu těšit na dosud nejkomplexnější přiblížení středoevropské avantgardy z let 1908 – 1928, a to díky dvaadvaceti autorům z jedenácti zemí. Jejich texty najdete na 688 stranách a doprovází je na devět set obrázků. 

Prvních dvacet kupujících navíc dostane od Muzea umění k Rozlomené době dárek, a to katalog oceněný prestižní cenou Gloria musaealis – Uhlem, štětcem, skalpelem… Sbírka kresby Muzea umění Olomouc. Ten poprvé v celé šíří zmapoval sbírku kresby Muzea umění Olomouc, a to včetně unikátního souboru art brut. Kvalita odborných statí i bohatá obrazová část reprezentují význam sbírky i rozmanitost směrů v ní zastoupených, a to od starých mistrů po umění 21. století. 

Dvě knihy o Castelcornovi

V 17 hodin pak v kavárně Muzea moderního umění představí vedoucí odboru starého umění Miroslav Kindl společně s Davidem Hrbkem další knižní novinku, respektive dvě knihy mapující život a dílo olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna, jemuž se momentálně věnuje v Arcidiecézním muzeu výstava Za chrám, město a vlast.

První kniha editovaná Ondřejem Jakubcem přibližuje život otce moravského baroka. „Najdete tam například velice zajímavou kapitolu o luxusním zboží, které si biskup nechal dovážet. Jsou tam i úvahové kapitoly o tom, kdo byl biskup Karel ve světle čarodějnických procesů na Šumpersku a Velkolosinsku, kde rozhodl o osudu děkana Lautnera,“ prozrazuje Miroslav Kindl, na co se mohou čtenáři těšit.

Druhá kniha, která vznikala pod editorským dohledem Rostislava Šváchy, se pak zaměřuje na stavitelské a sběratelské aktivity Karla z Lichtensteinu-Castelcorna.

Přijdťe si prohlédnout a koupit si krásné knihy plné umění!

Fotogalerie
Rozlomená doba 1908-1928 | Avantgardy ve střední Evropě

Koupit ZDE

Years of Disarray 1908-1928. Avant-gardes in the Central Europe

Koupit ZDE

Sousedé v knize. Nachbarn im Buch.

Koupit ZDE

Post.Print. Sbírka grafiky Muzea umění Olomouc

Koupit ZDE

Fenomén Ateliér papír a kniha. Autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana

Koupit ZDE

Uhlem, štětcem, skalpelem... Sbírka kresby Muzea umění Olomouc

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 28. 11. 2022

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies