Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vánoční jarmark představí knižní novinky včetně Rozlomené doby

AKTUALITA | 11. 12. 2019

Nejnovější knihy z muzejní produkce, včetně velkolepé Rozlomené doby, vám během soboty 14. prosince nabídne knižní jarmark v Muzeu moderního umění. Těšit se a koupit si můžete tituly, které doprovázely velké výstavy MUO i knihy mapující bohaté muzejní sbírky, jako je čerstvý katalog Post.Print. Navíc přes celou sobotu bude vstup do Muzea moderního umění, kde právě probíhá stejnojmenná výstava, zdarma!

Rozlomená doba s dárkem 

Nejnovější a bezesporu nejzajímavější knižní novinkou je Rozlomená doba 1908-1928. Avantgardy ve střední Evropě. Dychtivě očekávaná publikace přichází na pulty ve chvíli, kdy stejnojmenná výstava zahajuje svou třetí reprízu, tentokrát v Maďarsku. Čtenáři se mohu těšit na dosud nejkomplexnější přiblížení středoevropské avantgardy z let 1908 – 1928, a to díky dvaadvaceti autorům z jedenácti zemí. Jejich texty najdete na 688 stranách a doprovází je na devět set obrázků. 

Prvních dvacet kupujících navíc dostane od Muzea umění k Rozlomené době dárek, a to katalog oceněný prestižní cenou Gloria musaealis – Uhlem, štětcem, skalpelem… Sbírka kresby Muzea umění Olomouc. Ten poprvé v celé šíří zmapoval sbírku kresby Muzea umění Olomouc, a to včetně unikátního souboru art brut. Kvalita odborných statí i bohatá obrazová část reprezentují význam sbírky i rozmanitost směrů v ní zastoupených, a to od starých mistrů po umění 21. století. 

Dvě knihy o Castelcornovi

V 17 hodin pak v kavárně Muzea moderního umění představí vedoucí odboru starého umění Miroslav Kindl společně s Davidem Hrbkem další knižní novinku, respektive dvě knihy mapující život a dílo olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna, jemuž se momentálně věnuje v Arcidiecézním muzeu výstava Za chrám, město a vlast.

První kniha editovaná Ondřejem Jakubcem přibližuje život otce moravského baroka. „Najdete tam například velice zajímavou kapitolu o luxusním zboží, které si biskup nechal dovážet. Jsou tam i úvahové kapitoly o tom, kdo byl biskup Karel ve světle čarodějnických procesů na Šumpersku a Velkolosinsku, kde rozhodl o osudu děkana Lautnera,“ prozrazuje Miroslav Kindl, na co se mohou čtenáři těšit.

Druhá kniha, která vznikala pod editorským dohledem Rostislava Šváchy, se pak zaměřuje na stavitelské a sběratelské aktivity Karla z Lichtensteinu-Castelcorna.

Přijdťe si prohlédnout a koupit si krásné knihy plné umění!

Fotogalerie
Rozlomená doba 1908-1928 | Avantgardy ve střední Evropě

Koupit ZDE

Years of Disarray 1908-1928. Avant-gardes in the Central Europe

Koupit ZDE

Sousedé v knize. Nachbarn im Buch.

Koupit ZDE

Post.Print. Sbírka grafiky Muzea umění Olomouc

Koupit ZDE

Fenomén Ateliér papír a kniha. Autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana

Koupit ZDE

Uhlem, štětcem, skalpelem... Sbírka kresby Muzea umění Olomouc

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 6. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies