Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Skryté kresby obohatily novou výstavu Arcidiecézního muzea

AKTUALITA | 23. 5. 2018 

Opravdový zážitek z až detektivního pátrání si připravili pro návštěvníky výstavy Kresby starých mistrů ze sbírky Arcibiskupství olomouckého naši edukátoři. Na jeji podlahu nechali přemalovat čtyři vzácné kresby, ale UV barvou, takže jsou neviditelné. Pokud si na pokladně nepůjčíte speciální baterku, neuvidíte je.

„V každé místnosti výstavy je jedna kresba inspirovaná nějakým vystaveným dílem. Ve stejné místnosti je vždy i originál. Díla jsme vybírali, tak aby návštěvníkovi osvětlila principy staré kresby. Například zvětšování pomocí čtvercové sítě,“ vysvětluje muzejní pedagožka Hana Lamatová.

Jí vybrané kresby přemaloval speciální UV barvou na podlahu výstavy mladý olomoucký výtvarník Ondřej Moučka. „Díky této barvě nejsou kresby pouhým okem vidět. Návštěvníci si musí na pokladně bezplatně zapůjčit malou UV baterku a s její pomocí prozkoumat podlahu výstavy,“dodává Hana Lamatová.

Výstava i skryté kresby bude v Arcidiecézním muzeu až do 19. srpna. Přijďte si prohlédnout vzácné originály až pět set let starých kreseb a zároveň pomocí moderní techniky najít na podlaze jejich kopie.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 30. 11. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies