Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Restaurátorské výstavy Muzea umění bojují o cenu Patrimonium pro futuro

AKTUALITA | 8. 7. 2020

Národní památkový ústav (NPÚ) každoročně vyhlašuje cenu Patrimonium pro futuro, která hodnotí úspěšné počiny v oblasti památkové péče dokončené v předešlém roce. Za každý kraj mohou odborníci z NPÚ vybrat nejvýše dva zástupce a Olomoucký kraj nyní reprezentuje cyklus výstav Muzea umění zaměřený na restaurování výtvarných děl.

Cenu Patrimonium pro futuro uděluje ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková, a to na základě hlasování odborné komise. Zapojit se ale může i široká veřejnost, stačí jen hlasovat v anketě Památky děkují. Každý hlasující může udělit jeden hlas jednomu z nominovaných projektů.

Hlasovat pro Muzeum umění můžete zde.

 

A o co vlastně jde v projektu Muzea umění? To už v roce 2001 zahájilo výstavou Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci sérii tzv. restaurátorských výstav Arcidiecézního muzea Olomouc. Ty si kladou za cíl představovat veřejnosti významná díla zejména staršího umění, která prošla aktuální restaurátorskou obnovou. Do roku 2019 se uskutečnilo celkem 15 takových výstav, dvě z nich právě v loňském roce. Byly věnovány souboru maleb křížové cesty z kostela v Orlici a pozdně gotickému oltáři z Lubiny.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 5. 12. 2021

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

15 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016