Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Po Olomouci a Liberci představí kolektivní domy i České Budějovice

AKTUALITA | 14. 3. 2018 

V polovině února skončila v Muzeu moderního umění výstava Bydlet spolu. České kolektivní domy, mapující fenomén sdíleného bydlení v Československu. Poté se přestěhovala do Liberce, kde zůstala do června. Třetí repríza začne už tento čtvrtek v Galerii Mariánská v Českých Budějovicích.

"Tato repríza výstavy Bydlet spolu. České kolektivní domy probíhá ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií, a to rámci projektu "Alšovka hostuje v Mariánské". Návštěvníci si budou moct výstavu prohlédnou od 20. července až do 30. září," prozrazuje olomoucká kurátorka výstavy Klára Jeništová s tím, že slavnostní vernisáž se uskuteční 19. července v 17 hodin.

Jeništová, která na výstavě spolupracovala s jejími autory historiky architektury Hubertem Guzikem a Lenkou Kužvartovou, také přibližuje samotnou výstavu: „Tento výstavní projekt si dal za cíl představit nejvýznamnější architektonické projekty a realizace kolektivního bydlení uplynulého století, a to i s přesahem do současnosti. Chronologické řazení projektů doplní také dobový politicko-sociologický kontext a vzpomínky původních obyvatel.“

Jedním z kolektivních domů, které výstava veřejnosti představuje, je i olomoucký Hotelový dům.

Samotný projekt  Bydlet spolu. České kolektivní domy vznikl ve spolupráci Muzea umění Olomouc, Oblastní galerie Liberec a Alšovy jihočeské galerie. V Olomouci výstava probíhala od 16. listopadu do 18. února. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies