Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dalibor Sedlák právě vystavuje své fotografie ve Šternberku

AKTUALITA | 8. 1. 2018

Daliboru Sedlákovi prochází rukama ta nejvzácnější díla ze sbírek Muzea umění. Jako konzervátor se stará o to, aby byla v co nejlepším stavu, a přehlédnout nesmí žádnou drobnost. Svůj smysl pro detail promítá i do vlastní umělecké tvorby, a to do fotografií. Své dílo momentálně představuje na výstavě v šternberském kulturním domě.

„Fotografickou tvorbu Dalibora Sedláka sledují diváci již zhruba dvacet let. V jeho tvorbě se nacházely postupně detaily z interiéru, nalezená zátiší a objekty, které dokumentoval ve svém okolí. Detaily z městského prostředí postupně střídaly makrofotografické záběry z přírodních exteriéru. Vždy však významnou roli mezi jednotlivými elementy fotografické kompozice hrály a doposud hrají emoce. Zachycení jejich jemných nuancí v čase na pozadí tvarově inspirativních kompozic s sebou nese i dávno odeznělé pocity, myšlenky a nálady,“ popisuje Sedlákovu tvorbu Štěpánka Bieleszová, kurátorka sbírky fotografie Muzea umění Olomouc. Ta společně s Jindřichem Štreitem šternberskou výstavu zahájovala.

„Tvorbu Dalibora Sedláka sleduji již několik let. Mohu pozorovat, jak se proměňuje rukopis tohoto výrazného autora. V jeho současném díle je prioritní emocionální působení, meditativní rovina. Vznikají tak mimořádné obrazy, které nás fascinují svou imaginací,“ dodává legendární fotograf Jindřich Štreit.

Fotografie Dalibora Sedláka můžete vidět v šternberském kulturním domě až do 28. února, a to od pondělí do pátku mezi 8. a 17. hodinou. 

Fotogalerie
Vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy

Výstavu zahájila kurátorka fotografií Muzea umění Olomouc Štěpánka Bieleszová.

Vernisáž výstavy

Dalibor Sedlák (vlevo) během vernisáže.

Vernisáž výstavy

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 4. 12. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies