Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Festival Jeden svět uvede v Divadle hudby devět filmů

AKTUALITA | 1. 3. 2018

Jeden svět - festival dokumentárních filmů o lidských právech ovládne od 19. do 24. března Divadlo hudby. Návštěvníci se mohou těšit hned na devět snímku z české i zahraniční produkce.

Hned v pondělí 19. března představí festival příběh švédského manažera Bo Inge Anderssona – prvního cizince, který vedl ruský kolos AvtoVAZ. Film Švéd v žigulíku natočil Petr Horký. O den později čekají na fanoušky dokumentu hned dva filmy. Německý snímek PreKrim odhaluje svět moderních technologii, které mají předvídat zločin ještě dřív, než k němu dojde. Holandský film Rádio Kobaní zase poodhalí příběh mladé kurdské reportérky Dilovan, která zakládá rozhlasovou stanici v syrském Kobaní. To se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu.

Dva filmy nabídne Jeden svět divákům i ve středu 21. března. Holandský Cizinec v ráji se zabývá uprchlíky a jejich situací po strastiplné cestě do Evropy. To britsko-americký snímek Poslední svého druhu pochází z dílny válečné fotoreportérky Kate Brooks. Ta obrátila svůj zájem od odkrývání zločinů páchaných na lidech k zachycení systematického vyvražďování zvířat. A zavítala při tom i do českého Dvora Králové.

Čtvrteční promítání bude patřit českému snímku novinářky Saši Uhlové – Hranice práce. Uhlová se totiž vydala na vlastní kůži prozkoumat pracovní podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku. 

Páteční snímek Basnířka zavede diváky zpátky na Blízký východ a představí vám Hissu Hilal, saudskoarabskou básnířku, které uspěla v televizní show, což bylo něco nepředstavitelného.

V sobotu 24. března festival končí, ale v Divadle hudby budou promítány ještě dva snímky. Odpoledne se podíváme do Německa na Rebelskou střední v Berlíně. Na téhle škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy.

Festivalové dění pak uzavře film Náš nový prezident. Unikátní snímek umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Sobota | 4. 12. 2021

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

15 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016