Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Inspirujte se s našimi edukátory a tvořte doma s dětmi!

AKTUALITA | 23. 3. 2020 

Mimořádná situace, kterou právě prožívá celá Česká republika a která uzavřela školy, podnítila řadu olomouckých výtvarných pedagogů k přípravě tvůrčích aktivit pro rodiče a děti v domácím prostředí. Lektoři Muzea umění Olomouc samozřejmě nezůstávají pozadu. Podívejte se, co vše pro děti připravují.

„Předně bych chtěl upozornit na velmi zajímavý projekt Bez názvu. Nedatováno., který má už i své webové stránky. Na nich je možno zhlédnout několik edukačních klipů využívajících pro edukaci některé díla Muzea umění Olomouc a na jejichž scénářích naši edukátoři spolupracovali či je kompletně vytvořili. Postupně by měla být zveřejněna ještě další vzdělávací videa. Kromě klipů stojí za zmínku i položka Tvoříme doma. Zde najdou zájemci kreativní zadání pro výtvarnou činnost, kterou zvládnou klidně u pracovního stolu v pokojíku. Také na přípravě těchto aktivit se již podílíme a budeme podílet,“ slíbil vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň.

To ale není vše, edukační pracovníci chystají zpřístupnit ke stažení některé vytvořené samoobslužné pracovní listy a dětské stránky časopisu Muzeion. „Ne všechna zadání z pracovních listů půjdou nejspíš použít, nicméně se domnívám, že kreativní lidé v nich najdou inspiraci a snad i radost z nabízené tvůrčí práce během volných chvil těchto neplánovaných prázdnin,“ dodává Šobáň.

Tady si rovnou můžete vyzkoušet, jak pozorné jsou děti při hledání biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 2. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies