Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Edici Olomoučtí fotografové doplnila kniha o Michalu Kalhousovi

Dernisáža křest knihy:
20. 4. 2022 v 18:00
Studio G21
Dolní náměstí 194, Olomouc

AKTUALITA: 18 05 2022

Vydavatelství univerzity Palackého a Muzeum umění Olomouc ve spolupráci s Unií výtvarných umělců Olomoucka a Statutárním městem Olomouc vás zvou na slavnostní zakončení výstavy Dárky a křest nově vydané publikace Štěpánky Bieleszové Michal Kalhous z edice Olomoučtí fotografové.

Edice mapuje život a dílo významných a často opomíjených autorů, kteří působili či působí v Olomouci od počátku 20. století do současnosti. Patří mezi ně i Michal Kalhous, od 90. let jeden z představitelů tzv. nefotografie. Příběhem jeho tvorby čtenáře provádí další titul z této knižní řady, opět v dvojjazyčném anglicko-českém formátu a špičkovém grafickém i materiálovém zpracování.

Michal Kalhous (*1967) v současné době působí na Katedře fotografie Ostravské univerzity. Fotografii studoval ve fotografické speciálce u Mileny Valuškové na Základní umělecké škole M. Stibora v Olomouci. S Olomoucí jsou spjata i jeho vysokoškolská studia a působení na lokální výtvarné scéně od 90. let minulého století. S jeho tvorbou je, v souvislosti s nástupem postmoderny, také spojován pojem nefotografie.  K nejvýznamnějším domácím představitelům tohoto směru patří, vedle tvůrčí dvojice Lukáš Jasanský – Martin Polák právě i Michal Kalhous.

 

Fotogalerie
Michal Kalhous
Michal Kalhous
Michal Kalhous
Michal Kalhous
Michal Kalhous
Michal Kalhous

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 28. 11. 2022

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies