Můžete si koupit

Domov a svět

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Domov a svět: Ladovu zimu nahradilo Ladovo léto

AKTUALITA: 16 05 2022

Zima už je nenávratně pryč a tak končí i doba Zimních radovánek Josefa Lady ve výstavě Domov a svět. Už od zítřka vás bude při vstupu do výstavy vítat jiný Ladův obraz - Letní dětské hry. Přijďte si jej prohlédnout.

Josef Lada má v českém uměleckém kontextu výsadní pozici – je znám jako ilustrátor a vypravěč, karikaturista, prosazující se navzdory době, v níž tvořil, i prioritám moderního a avantgardního umění. Jeho zdánlivě idylické obrázky lze však číst také jako zprávu o rychle měnícím se světě, navíc patřičně ironizující a kritickou. Je startovním bodem expozice, a zároveň její pointou.

Oba zmiňované obrazy Letní dětské hry a Zimní radovánky pochází přímo ze sbírek Muzea umění. Patří do jednoho z nejvýznamnějších Ladových malířských souborů – čtyř maleb s tematikou dětských her v jednotlivých ročních obdobích. Malby temperou jsou přímo esencí autorova umění realistické zkratky. Přijďte se podívat…třeba během páteční Muzejní noci, kdy bude vstup do výstavy od 15:00 zdarma a od 21:00 vás výstavou provede její autorka Barbora Kundračíková.

Fotogalerie
Josef Lada

Letní dětské hry, 1937

Josef Lada

Zimní radovánky, 1936


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 28. 11. 2022

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies