Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

David Vávra v pátek představí svou výstavu v Café 87

AKTUALITA | 5. 12. 2018

Herec, zakladatel divadla Sklep a především šumný architekt David Vávra dorazí už tento pátek do Muzea umění Olomouc. Od 18.30 představí v Café 87 komorní výstavu svých kreseb a jim navržených čajových servisů.

„Není to ani vernisáž, ani dernisáž, je to middlesage. Tedy něco speciálního. Nakonec jako téměř vždy, když se jedná o Davida Vávru,“ směje se kurátor výstavy David Hrbek.

David Vávra osobně okomentuje svou výstavu, která se sestává z kreseb, jež vznikaly v průběhu několika let v různých evropských, ale i mimoevropských kavárnách. „Odtud také název výstavy Okna kaváren,“ dodává Hrbek.

Součástí expozice je vitrína a v ní speciální čajové servisy navržené samotným autorem.

David Vávra je český architekt, herec a spisovatel. Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademie výtvarných umění v Praze. Společně s Milanem Šteindlerem spoluzakládal divadlo Sklep, které vzniklo v 70. letech 20. století v Praze. Známý je jako průvodce a spoluautor seriálu Šumná města (televizní naučně populární seriál o moderní architektuře). Působí též coby příležitostný básník, obzvláště při slavnostních příležitostech. Krom toho pracuje jako architekt.

Fotogalerie
Okna kaváren
Okna kaváren
Okna kaváren
Okna kaváren
Okna kaváren

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Středa | 17. 8. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies