Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Darujte svůj metronom pro unikátní koncert

AKTUALITA | 6. 8. 2020

Letošní Cena Václava Buriana bude opět zajímavou přehlídkou autorského čtení poezie, ale přinese také jedinečný hudební zážitek – špičkové mladé české hudební těleso, Orchestr Berg, předvede na úvod Poeme symphonique pro 100 metronomů od György Ligetiho. Potřebuje k tomu ale vaši pomoc! Prosíme, abyste nám darovali či půjčili metronom výměnou za netradiční hudební zážitek a volnou vstupenku do Muzea umění. 

Metronomy nemusí být ani plně funkční, mohou být staré, kulhavé, tedy například tikat nepravidelně apod. Důležité je jen to, aby aspoň nějakým způsobem tikaly a aby byly mechanické, ne digitální.

Pokud se rozhodnete metronom darovat či půjčit, doneste jej prosím během srpna do pokladny Muzea moderního umění (Denisova 47, Olomouc). Výměnou za něj obdržíte volnou vstupenku do muzea, ale hlavně můžete jít na koncert, kde bude váš metronom hrát jednu z klíčových rolí (vstup je zdarma).

Cena Václava Buriana je soutěžní klání v autorském přednesu poezie. Porota nominuje básníky z Polska, Slovenska, České republiky a německojazyčné Evropy (letos z Rakouska) a po přednesu vždy veřejně diskutuje a hlasuje o vítězi. Letošní 5. ročník se koná v pondělí 28. 9. v sále Mozartea Arcidiecézního muzea Olomouc od 15 hodin. Program zahájí právě koncert stovky metronomů v podání Orchestru Berg. 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Středa | 17. 8. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies