Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Britský deník The Independent láká do Olomouce na Rozlomenou dobu

AKTUALITA | 5. 1. 2018

Kam vyrazit na cesty v roce 2018? To řešil i britský deník The Independent a jako jasný cíl doporučil svým čtenářům hlavní město České republiky. Kromě Prahy pak zmínil už jen jediné české město, a to Olomouc. Důvodem je výstava, kterou na září připravuje Muzeum umění – Rozlomená doba | Mezi úzkostí a slastí: Zrod soudobého Středoevropana 1908 – 1928.

Tento projekt Muzea umění Olomouc, Mezinárodního centra kultury v Krakově, Galerie města Bratislavy a Janus Pannonius Muzeum Pécs mapuje podmínky a specifika vedoucí ke vzniku moderního umění v jednotlivých nástupnických zemích Rakouska-Uherska. 

The Independent doslova píše: „Pro hlubší ponoření do české kultury vyměňte Čechy za Moravu, východní část země. Od 20. září do konce roku bude v olomouckém muzeu umění uspořádána výstava o turbulentních letech 1908-1918 nazvaná Rozlomená doba | Mezi úzkostí a slastí. Samo město Olomouc nabízí také kostely s vyhlídkovými věžemi, ozdobené fontány a barokní sloupy zdobící jeho náměstí a daleko větší prostor pro dýchání než turisty milované pražské Staré Město."

                                           

Výstava Rozlomená doba bude postupně představena také Polsku, Slovensku a Maďarsku. Její součástí bude objevná monografická publikace mezinárodního kolektivu historiků umění ve čtyřech jazykových mutacích mapující v středoevropském kontextu období mezi léty 1908–1928. Nakladatelem knihy bude, ve spolupráci se zúčastněnými institucemi, Arbor vitae societas.

     


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Čtvrtek | 2. 12. 2021

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

15 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016