Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

ArtCoMe: Umění – tvořivost – spolupráce… potřetí

AKTUALITA | 18. 11. 2019

Tvůrčí atmosféra a mezinárodní spolupráce ovládla těsně před koncem slovenské části výstavy Rozlomená doba Galerii města Bratislavy. Již potřetí se pod záštitou projektu ArtCoMe setkali studenti z Olomouce, Krakova, Bratislavy a Pécse.

Galerie města Bratislavy hostila na sklonku října studenty, pedagogy, muzejní lektory a koordinátory projektu ArtCoMe. Úvodní program byl věnovaný prezentaci výsledků samostatné přípravy studentů, během které měl každý tým za úkol zpracovat společensko-historické téma, které zapadá do časového rozmezí putovní výstavy Rozlomená doba 1908–1928 a zároveň má národní či regionální charakter. Studenti představili nejen svá témata, ale také se s ostatními podělili o zkušenosti s odborným výzkumem a týmovou prací, které jejich příprava vyžadovala.

V následujících dnech byly pro studenty připraveny přednášky a tvůrčí workshopy. Pod vedením lektorů měli studenti možnost dále rozvíjet své téma a objevovat jeho zásadní motivy a vizuální symboly. V průběhu dvou dnů vytvořili animovaný klip, proměnili se v novináře a navrhli obálky časopisů. Lektoři Galerie města Bratislavy si pro studenty připravili také jedno překvapení v podobě prvorepublikové tančírny.

„V rámci mezinárodního edukačního programu projektu ArtCoMe se oficiálně setkáváme už počtvrté… pokud počítám i úvodní seminář pro lektory a pedagogy v Kroměříži. Přesto bylo bratislavské setkání velkou výzvou, protože nám do projektu vstoupily nové týmy studentů,“ upozornila manažerka projektu Eva Jurečková. „Možnost srovnání s minulým rokem je samozřejmě zajímavá. Nově zapojení studenti přistupují k práci velmi zodpovědně, stejně jako jejich kolegové v předchozím školním roce. Myslím si, že jejich entuziasmus a tvořivý přístup odráží i originalita výstupů, které vznikly na bratislavském setkání,“ doplnila Terezie Čermáková, autorka koncepce edukačního programu.

Animované klipy studentů můžete shlédnout na YouTube kanálu projektu ArtCoMe.

Fotogalerie
ArtCoMe
ArtCoMe
ArtCoMe
ArtCoMe
ArtCoMe
ArtCoMe
ArtCoMe
ArtCoMe
Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies