Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Arcidiecézní muzeum uchvátilo i propagátora architektury Adama Gebriana

AKTUALITA | 26. 11. 2018 

Adam Gebrian
 je český architekt, teoretik, propagátor, kritik architektury. Namísto vlastního navrhování staveb se vědomě rozhodl pro propagaci architektury a za tuto aktivitu získal v roce 2015 titul „Architekt roku“. Od léta roku 2018 spolupracuje s novou internetovou televizí MALL.TV, kde má svůj pořad Překvapivé stavby.

Zatím poslední díl dokumentárního pořadu MALL.TV Gebrian: Překvapivé stavby se věnuje Arcidiecéznímu muzeu. Dozvíte se v něm, čím je podoba muzea mimořádná či kde se autoři inspirovali.

Arcidiecézní muzeum Olomouc je tvořeno bývalou rezidencí olomouckých kapitulních děkanů, k níž byly v průběhu staletí přičleňovány další, mnohdy starší objekty. Pozemek pro stavbu děkanství v rámci knížecího hradu věnoval kapitulnímu děkanu Bartolomějovi už roku 1267 král Přemysl Otakar II.

Celý muzejní komplex prošel v letech 1998-2006 náročnou památkovou rekonstrukcí. Součástí projektu pražského ateliéru HŠH architekti byla kromě zbudování kancelářského zázemí, depozitářů, fotoateliéru a konzervátorské dílny i rekonstrukce budovy kapitulního děkanství a její funkční propojení s románským biskupským palácem. HŠH architekti jsou současně autory návrhu architektonická podoby stálé expozice Arcidiecézního muzea.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 15. 8. 2022

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies