AFO: Vizuální šum

út | 3. 8. | 20.00 hodin | SEFO | VSTUP VOLNÝ
Trienále SEFO 2021 | AFO / debata s hosty + projekce

Také v létě pokračujeme ve sledování a identifikaci vizuálního šumu. Jak data získáváme? Jak je zaznamenáváme? Jak je přijímáme a kdy se z nich stávají informace? Cyklus zahrnuje přednášky, workshop a projekci.

česká vlajka.online 

Vlajka jako předmět denní potřeby, který volá po znovuobjevení. Vítězové soutěže Best in Design Julie Dítětová a Jáchym Moravec vytvořili první detailní manuál české vlajky. Interaktivní prezentaci o tom, jak skládat a věšet. A o tom, zda existuje tajný spolek vlajkařů.  

Hosté: Julie Dítětová a Jáchym Moravec

Jmenovala se Europa 

Podle řecké mytologie byla Európa týrská princezna, do níž se zamiloval vládce bohů Zeus. Aby ji získal, proměnil se v bílého býka a Európu oklamal. Unesl ji na Krétu, kde s ní zplodil několik potomků. Následně se provdala za krétského krále. Nevšední snímek ukazuje ideu reality, kterou autoři projektují do mystického zvířete, sudokopytníka Aurocha. Popis pátrání po vyhynulém tvoru naplňuje formální rámec dokumentárního žánru, ale obsahem snímek přesahuje k fikčním formátům. Po estetické stránce cestu do minulosti sugeruje symbolický návrat k počátkům filmového média použitím 16mm kamery. Enigmatickou atmosféru umocňuje důmyslný sound design, který zároveň podtrhuje umělecké ambice filmu.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 6. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies