Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

EDU na drátě

Další inspiraci pro výtvarné aktivity na doma najdete ZDE.

Bohatý program muzejního léta rozšíří nový cyklus videí, určeny především dětem, EDU na drátě. Díky němu se můžete těšit na rozmanité nápady a podněty k výtvarné činnosti pod taktovkou lektorek a lektorů edukačního a produkčního oddělení MUO: Terezie Čermákové, Davida Hrbka, Hany Lamatové, Marka Šobáně a Pavlíny Wolfové za asistence Kamila Zajíčka a Terezy Hrubé.

Věříme, že vám výtvarné nápady našich lektorek a lektorů budou dělat radost. A nás zase potěší, když se s námi podělíte o výsledky vašeho tvoření a hotová díla zašlete na adresu horak@muo.cz.

Pocta starým zdem
lektorka: Hana Lamatová

Dnes se necháme inspirovat starými zdmi Arcidiecézního muzea Olomouc. Pod vedením lektorky Hanky se naučíte jednoduchou grafickou techniku a proniknete do světa nástěnné malby.

- pracovní list k lekci Pocta starým zdem

 Akce STO
lektor: David Hrbek

Akční umění je od druhé poloviny minulého století neodmyslitelnou součástí výtvarného umění. Akce (nebo taky happening, což by se dalo přeložit třeba slovem „událost“) se odehrává ve veřejném prostoru a to povětšinou mezi nic netušícími náhodnými kolemjdoucími, kteří se tak stávají nedílnou součástí akce. My jsme pro naši ukázku použili text STO experimentálního básníka a vizuálního umělce Ladislava Nováka z Třebíče. Zmíněný text z Novákovy knihy Receptář je sám o sobě návodem k akci.  Společně s lektorem Davidem se tak můžete alespoň na chvíli stát performery i vy. 

- pracovní list k lekci Akce STO

…až oči přecházejí
lektorka: Terezie Čermáková

 

V další lekci z cyklu EDU na drátě si představíme malíře, sochaře a grafika Victora Vasarelyho, který je jedním z předních představitelů Op-artu. Co se pod tímto označením skrývá? No především magická smyslová hra pro oči. A společně s lektorkou Terezou si můžete vyrobit papírovou skládačku inspirovanou právě op-artovým uměním.

 

- databáze CEAD │ Victor Vasarely

- pracovní list k lekci …až oči přecházejí

 Liška Bystrouška
lektorka: Pavlína Wolfová

Víte, že světově známá liška Bystrouška drandila a skotačila bouzovskými lesy? Je to pravda! Vážně, ať mi zaskočí zaječí chlup, jestli šidím! Kdo věří i nevěří, ať tam kvapem poběží! Utíkejte! Ale pak se zase vraťte. Na malé zrzavé divadlo, o všem, co váz zrovna napadlo! Těší se na vás lektorka Pavlína a další lekce z cyklu EDU na drátě.

- pracovní list k lekci Liška Bystrouška

 

Živly žijí! II.
lektor: Marek Šobáň

Oheň, voda, země, vzduch - tyto čtyři přírodní živly jsou všude kolem nás. Není proto divu, že se uvažování o nich stalo součástí lidské kultury. Tedy i té výtvarné. S živly si v rámci tvůrčí lekce budeme pohrávat i my a zapojíme je přímo do výtvarného procesu. V druhé části se nám představí země a vzduch.

Živly žijí! I.
lektor: Marek Šobáň

Oheň, voda, země, vzduch - tyto čtyři přírodní živly jsou všude kolem nás. Není proto divu, že se uvažování o nich stalo součástí lidské kultury. Tedy i té výtvarné. S živly si v rámci tvůrčí lekce budeme pohrávat i my a zapojíme je přímo do výtvarného procesu. V první části se nám představí oheň a voda.

Setkání pod nebesy
lektor: David Hrbek

Písmena a slova jako vizuální symboly mají své místo také ve výtvarném umění. Najdeme je v dílech umělců, kteří byli fascinováni vztahem mezi písmem a obrazem a objevovali možnosti netradiční poezie. Společně s lektorem Davidem se můžete alespoň na chvíli stát básníkem také vy.

Senzorické zjevení
lektorka: Hana Lamatová

Dnes se necháme inspirovat legendou o zjevení na Svatém Kopečku, která se vypráví již dlouho a podnítila k tvorbě mnoho umělců. Zdalipak ji znáte? Ponořte se nyní v lekci i vy do neobyčejného smyslového zjevení pod vedením lektorky Hanky.

Tajemná zahrada
lektorka: Terezie Čermáková

Příroda kolem nás nabízí světu umění rozmanitou inspiraci. V lekci se společně vydáme za dobrodružstvím tajemné zahrady a vyzkoušíme si techniku, které se říká frotáž.

 

EDU na drátě
lektoři: Terezie Čermáková, Hana Lamatová, David Hrbek, Marek Šobáň a Pavlína Wolfová

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10 AM - 6 PM
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 9.00 - 14.00

Středa | 30. 9. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016