Open Call│Otevřená výzva pro umělce: Plynutí času

AKTUALITA | 10. 5. 2017

Muzeum umění Olomouc vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce při příležitosti konání výstavy sochaře Jozefa Jankoviče, jednoho z nejvýraznějších představitelů poválečného slovenského umění.

Vizuální umělci z různých oborů a zemí jsou vítáni se svými uměleckými projekty v elektronické podobě (pohyblivý/statický obraz, animace, video, nová média).

Uzávěrka pro podání přihlášek je 31. říjen 2017.

 

Doporučené okruhy uměleckých projektů

1. Tematika plynutí času a reflexe nastalých změn ve společnosti (socio-kulturní, historické, politické faktory) ve vztahu k individuálnímu jedinci; postkonceptuální vyjádření (elektronický obraz/video v součinnosti s prostorem, objektem, okolním prostředím).

2. Intervence na tvorbu Jozefa Jankoviče volně rozvíjející jeho originální tvarosloví v rámci vlastního autorského vyjádření.

3. Využívání postupů z klasických uměleckých disciplín v oblasti nových médií a současných technologií (po vzoru Jankoviče, který se stal jedním z průkopníků počítačové grafiky ve slovenském výtvarném umění).

Umělecké projekty budou průběžně prezentovány na velkoplošných obrazovkách (obraz 9:16 – vertikálně instalovaná obrazovka v rozlišení FULL HD) ve vstupní části Muzea moderního umění Olomouc (od okamžiku jejich doručení až do konce výstavy, tedy 11. 3. 2018).

U příležitosti životního jubilea Jozefa Jankoviče (8. 11. 2017) proběhne veřejná prezentace vybraných uměleckých projektů ve formě velkoplošné projekce v prostoru Jankovičovy výstavy v Muzeu moderního umění Olomouc.

 

Přihlášení

Zájemci se mohou hlásit s autorským uměleckým projektem prostřednictvím přihlašovacího formuláře ZDE 

Více informací můžete stáhnout v přiloženém dokumentu nebo na stránkách www.muo.cz / www.cead.space

S případnými dotazy se, prosím, obracejte na: opencall@olmuart.cz s předmětem: Vaše jméno_Flow of Time.

Těšíme se na Vaše projekty!

 

O výstavě Jozefa Jankoviče

Již na počátku 60. let 20. století patřil Jozef Jankovič do okruhu bratislavských konfrontací, záhy si získal uznání také v mezinárodním kontextu. Do obecného povědomí se zapsal zejména sousoším Obete varujú, vytvořeným v letech 1967–69 pro Památník SNP v Banské Bystrici. Výstava v Muzeu umění Olomouc (12. 10. 2017 – 11. 3. 2018) přinese stěžejní ukázky dokreslující autorovo tvůrčí uvažování v následujících letech, kdy se v rámci postmoderního tvarosloví ke slovu dostala groteska a svérázně podala pocit pramenící z hledání svobody a absurdnosti zažívaných situací.

Fotogalerie
Muzeum moderního umění Olomouc

Obrazovky ve výlohách, na nichž budeme prezentovat díla z otevřené výzvy

Minulá výzva pro umělce

Pohled na projekci, při níž se autoři připojili k projektu Magdaleny Jetelové v Muzeu umění Olomouc v roce 2013 (Foto: MUO - Zdeněk Sodoma)

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 9:00 - 16:30

Úterý | 26. 9. 2017

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016