Katarína Bajcurová | Přeměny těla a tělesnosti v tvorbě Jozefa Jankoviče 

st | 6. 12. | 18.00 hodin | MMU – TROJLODÍ | VSTUP VOLNÝ
Přednáška ve formě komentované prohlídky výstavy s rozšiřujícím komentářem Kataríny Bajcurové k vybraným dílům Jozefa Jankoviče. 

Katarína Bajcurová se specializuje na problematiku slovenského moderního malířství a sochařství, klasickou modernu i současné umění druhé poloviny 20. století. Na pozadí společenských změn charakterizuje proměny sochařského myšlení a poukazuje na místní specifika v konfrontaci se světem i přínosy jednotlivých osobností.

Jako kurátorka Slovenské národní galerie spolupracovala na přípravě řady výstav Jozefa Jankoviče včetně jeho rozsáhlé retrospektivní výstavy v roce 1997 doprovozené výpravnou monografií, kde zmapovala 80. a 90. léta a Jankovičův návrat k sochařské tvorbě a monumentálním realizacím. Vedle katalogů a monografií jednotlivých uměleckých osobností se věnuje také přehledovým knižním publikacím, např. Slovenské sochařství 1945–2015, s monumentálním dílem Velký pád od Jozefa Jankoviče na obálce, představující historický vývoj slovenského sochařství v rámci uplynulých sedmdesáti let.


Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Čtvrtek | 29. 10. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016