Taneční workshop se Sylwií Hefczyńskou-Lewandowskou (Polsko) 

út | 15. 5. | 16.00 – 18.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 300 Kč
22. ročník festivalu Divadelní Flora

Workshop se ponese v duchu techniky polského současného tance, v níž se zrcadlí živá polská kultura, tradice i folklorní hudba. Účastníci budou hledat pravidla kontrastu a negace v pohybu a pracovat s rytmickými vzorci vycházejícími z lidové hudby v soudobé aranži.

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska je výrazná představitelka jedné z prvních profesionálních tanečních scén v Polsku – Slezského tanečního divadla (Śląski Teatr Tańca) v Bytomi, které v roce 1992 založil Jacek Łumiński, zásadní osobnost současného tance. Vedle své taneční kariéry se věnuje pedagogice – vyučuje soudobou taneční techniku a formy tanečního divadla na katedře tanečního divadla v Bytomi Státní vyšší divadelní školy Ludwika Solského (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna – PWST) v Krakově a na Katedře Herectví na Národní akademii divadelních umění v Krakově.

Během své 20leté kariéry prezentovala vlastní taneční ale i pedagogické a choreografické počiny na velké řadě národním i mezinárodních festivalů, např. v Kaliszi, Lublinu, Avignonu, Kalkatě, provincii Guangzhou v Číně, Dusseldorfu aj. Spolupracuje s hudebními divadly, kulturními organizacemi a nadacemi. Důležitou součástí jejích uměleckých a pedagogických aktivit jsou sociální projekty, které připravuje s lidmi z vyloučených oblastí.

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska povede workshop místo dříve anoncovaného choreografa Jakuba Lewandovského a taktéž v anglickém jazyce. Na jejich inscenaci Melancholia se můžete podívat v pondělí 14. května v 17:00 a úterý 15. května ve 12:30 v prostorách Divadla K3 na Konviktu. Po druhém představení bude následovat debata.

www.divadelniflora.cz


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Úterý | 19. 3. 2019

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016