Objevujeme s dětmi divadlo

SO | 3. 6. | 9.00 – 16.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 300 Kč
seminář / workshop

Seminář NEJEN pro učitele a učitelky mateřských škol zaměřený na metody rozvíjení divácké gramotnosti dětí s využitím loutek a dramatické výchovy, který vedou lektorky Divadla Drak z Hradce Králové. 

Učitelé a učitelky mateřské školy jsou často svědky i iniciátory prvních setkání dětí s divadelním uměním. Právě oni mohou ovlivnit vztah dětí k divadlu na celý život. V jednodenním semináři vám nabídneme nejrůznější možnosti, jak s dětmi o divadle mluvit, jak je připravit na divadelní představení a jak ho s nimi reflektovat, ale i jednoduché příklady, jak s dětmi loutku přímo vyrobit. Seminář bude do značné míry praktický, je tedy dobré přijít v pohodlném oblečení a s ochotou si zcela nedospěle hrát. 

Vedou lektorky Divadla Drak z Hradce Králové Anna Hrnečková a Jana Nechvátalová. 

Pozn: Pro lepší názornost se budou některé prezentované techniky vztahovat k inscenaci Vodnická pohádka, kterou Muzeum umění Olomouc - Divadlo hudby uvede týden po konání semináře, tedy 11. 6. 2017. Na toto představení jste všichni srdečně zváni, účast na něm však není nutnou součástí semináře. Prezentované techniky mají široké využití.  

Lektorky: 

Mgr. et MgA. Anna Hrnečková, lektorka edukativních programů Divadla Drak; Absolventka katedry divadelní vědy FFUK a katedry výchovné dramatiky DAMU; externí pedagožka a doktorandka katedry výchovné dramatiky DAMU, lektorka volnočasových kurzů dramatické výchovy, porotkyně přehlídek dětských recitátorů a divadla hraného dětmi pořádaných pod záštitou Artama, NIPOS; redaktorka odborného časopisu Tvořivá dramatika. 

MgA. Jana Nechvátalová, absolventka JAMU ateliéru Divadlo a Výchova, bývalá organizátorka a lektorka divadelních a recitačních přehlídek v Brně, při studiu hrála v několika inscenacích různých poloprofesionálních a amatérských skupin. V nynější době je v Divadle Drak lektorkou divadelních workshopů pro děti.

www.draktheatre.cz

Rezervace nutná!
Seminář si zarezervujte na tel.: 585 514 241 | pokladna@olmuart.cz
Seminář je určen maximálně pro 20 účastníků.
Bližší informace: Sanchir Ganbaatar | ganbaatar@olmuart.cz | tel.: 778 714 935

 

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 9:00–16:30

Úterý | 19. 6. 2018

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016