Marta Töpferová a Milokraj

pá | 1. 12. | 20.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 150 / 100 Kč
Koncert k ukončení programu Ekologických večerů 2017 

První prosincový večer bude v Divadle hudby patřit Martě Töpferové a její skupině Milokraj. Dcera známého českého herce Tomáše Töpfera tak slavnostně ukončí letošní Ekologické večery. Těšit se můžete na jednu z nejunikátnějších zpěvaček a skladatelek své generace. Čerpá inspiraci převážně z moravského folklóru, ale i z hudby latinské Ameriky, Španělska a ze svého života v New Yorku. Kromě autorských textů Marta zhudebnila básně Věry Provazníkové, Jana Zahradníčka a dalších. Tato nová hudba je navíc v rukou výtečných spoluhráčů. Skupina Milotaj se skládá z Marty Töpferové (zpěv), Davida Dorůžky (kytara), Marcela Comendanta (cimbál), Stanislava Palúcha (housle) a Roberta Ragana (kontrabas).

 

Marta Töpferová je dcera českých herců, narodila se v Ostravě a v roce 1987 emigrovala do Spojených států. V New Yorku se Martina hudba rychle vyvinula v pozoruhodný mix latinskoamerického folklóru s nespornými vlivy jejích českých kořenů. Spolupracovala a nahrávala s řadou významných muzikantů na hudební scéně v USA, Latinské Americe a Evropě. V roce 2012 se vrátila do Prahy, aby založila projekt s názvem Milokraj. Ten byl nominován na cenu Anděl v kategorii World Music (2014) za své první CD a má za sebou koncerty po celé ČR, Německu, Anglii, Holandsku, Belgii, Mad’arsku, Polsku a Rakousku. 
Marta Töpferová hrála také v nezávislém filmu Asesinado por el cielo (Zavražděn nebem, 2009, New York, rež. Marc Beneria) o pozdních letech legendárního flamenco kytaristy Sabicas. Její druhý film byl Poslední cyklista (2014, Česká republika, rež. Jiří Svoboda), dvoudílné drama odehrávající se během druhé světové války. 

 

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 19. 12. 2018

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016