Hortus Magicus 2020

pá – ne | 7. – 9. 8. | | Zámek a zahrady v Kroměříži

Vstupenky si můžete koupit ZDE.

Festival barokní kultury

Festival Hortus Magicus je okouzlující událost plná vůní, chutí, barev, libých zvuků a nezapomenutelných zážitku. Přijďte se vrátit do doby Karla II. z Lichtenšteina-Kastelkornu, barokního velmože, jemuž vděčíme za položení základních kamenů zámku a Květné zahrady v Kroměříži. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti i dospělé – to vše již neodmyslitelně patří k festivalu Hortus Magicus.

Téma pro rok 2020: David

Téma vychází z oratoria Carla Ditterse Il Davide, které vás bude provázet po celou dobu festivalu. V tomto vyprávění o odvaze, víře a smělosti ožívá jeden z nejznámějších biblických příběhů. David, mladý pastýř, který má rád hudbu a poezii, vůbec nevypadá jako zachránce národa. Ale když se téměř třímetrový obr Goliáš rouhá Bohu, mladý David ani chvíli neváhá a ve víře se postaví obrovi tváří v tvář.

Festival Hortus Magicus představí Davida jako mladého pastýře a hudebníka, bojovníka a také jako člověka, který dělá chyby a tím se stává více lidským. Nechte se vtáhnout do příběhu Davidova mládí. Zjistěte, jak ve skutečnosti byl Goliáš veliký, jak těžké je střílet z praku a zaposlouchejte se do zpívající zahrady. Více ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10 AM - 6 PM
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 15. 7. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016