DH v DH s Vendulou Chalánkovou

po | 6. 3. | 19.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 100 Kč
talkshow

Dalším hostem pravidelné talk show Davida Hrbka v Divadle hudby je originální výtvarná umělkyně Vendula Chalánková. Už její umělecká značka Zvrhlý vkus, pod kterou vzniká její volná tvorba, dává tušit, že se nejedná o tuctovou autorku.

Na brněnské FAVU byli jejími pedagogy Vladimír Merta a Marián Palla, stáž absolvovala u Václava Stratila na AVU v Knížákově intermediálním ateliéru. Je laureátkou Ceny Nadání J. M a Z. Hlávkových, byla nominovaná na výroční cenu Muriel za knihu Proč nejsi jak chlapi v práci, vole?

Její práce jsou ve sbírkách Národní galerie Praha, Moravské galerie Brno nebo Muzea umění Olomouc, ve vídeňském Museum für Angewandte Kunst a v mnoha dalších sbírkách soukromých i státních. V letech 2009–2010 vystupovala v hudebním uskupení MUŽENY. Rozhovor s jednou z nejoriginálnějších umělkyň naší současné výtvarné scény by si rozhodně neměli nechat ujít nejen zájemci o výtvarné umění, ale i ti, kteří se rádi setkávají s inspirativními osobnostmi.

Sdílený rozhovor Venduly Chalánkové s Adelou Banášovou nebyl sice odvysílán, ale stal se hitem internetu. Berte ho jako pozvánku.

Fotogalerie


Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10 AM - 6 PM
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 10.00-17.00

Sobota | 11. 7. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016