Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dnes nabídne Muzejní noc multimediálního průvodce i tvůrčí dílnu

AKTUALITA | 17. 5. 2019

Olomoucká muzejní noc tentokrát připadá na pátek 17. května a Muzeum umění bude opět její nedílnou součástí. Letos návštěvníkům nabídne tvůrčí dílnu i multimediálního průvodce světem umění, představí jim v plné šíři dílo Václava Ciglera, vzácnou barokní křížovou cestu, dílo Miroslava Šnajdra st. i maďarské akční umění. Programy začnou v 18 hodin, vstup do muzea bude od 15 do 22 hodin zdarma.

Multimediální průvodce světem umění

Milovníci umění a nových technologií si na své přijdou v Arcidiecézním muzeu. Od 18 do 20 hodin je tam totiž bude v tabletech čekat multimediální průvodce, který jim přiblíží vybraná díla z Obrazárny olomouckých biskupů a arcibiskupů a jižního křídla Arcidiecézního muzea. Zvídaví návštěvníci tak nově naleznou v tabletech rozsáhlejší popisky a srovnávací materiál v podobě obrázků, videí a audio záznamů. Tablety si bude možné zapůjčit u vstupu do Obrazárny v prvním patře muzea.

Bludičky (muzejní) noci

Rodiče s dětmi zase ocení jedinečnou atmosféru muzejní noci v naší tvořivé výtvarné dílně. V edukačním ateliéru Muzea moderního umění budou od 18 do 20 hodin vítaní všichni bez ohledu na věk.

Končící výstava barokního skvostu

Muzejní noc bude pro návštěvníky Arcidiecézního muzea také jednou z posledních příležitostí prohlédnout si výstavu Křížová cesta z Orlice | Restaurování 2010–2018, ta své brány uzavře už v neděli 19. května. Barokní malby vídeňského malíře Johanna Wenzela Bergla byly v uplynulých osmi letech v péči restaurátorů a výstava prozrazuje, co vše museli odborníci podniknout, aby čtrnáct vzácných obrazů zachránili.

Václav Cigler

Muzeum moderního umění i Arcidiecézní muzeum spojuje také jméno sklářského výtvarníka Václava Ciglera. Návštěvníci se mohou v budově na Denisově ulici těšit na velkou výstavu Ciglerových kreseb. V Arcidiecézním muzeu pak narazí na jeho skleněné intervence do starobylých prostor Přemyslovského paláce.

Přijďte, těšíme se na vás!

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 19. 8. 2019

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016